Medl. resultat

Medlemmars officiella tävlingsresultat 2022

BRUKS
Johanna Lisshammar & Dirty South´s Raindrop Of Cheyenne (Wildah)
220522, Jönköpings BK, rapport, akl, 130,5, ej godkänd
221112, Kungsbacka BK, spår, akl, 220 p, plac 1, uppfl.
Anna Gustafsson & Krokasmedens dom Pérignon
221001, Smålandsstenars BK, spår, akl, 181 p, uppfl.
Henrik Persson & Asais Yack
221002, Ullareds BK, skydd, hkl, 535,75 p, plac 1, uppfl.
Susanne Norén & Ultimate Giant Elegant Fred (Jack)
221001, Smålandsstenars BK, spår, akl, 178,5 p, uppfl.
LYDNAD
Johanna Lisshammar & Dirty South´s Raindrop Of Cheyenne (Wildah)
220220, Elfsborgs BK/Hundspektra, startklass, 184 p, plac 1, LD Start
220826, Herrljunga BK, klass 1, 229,5 p, 2:a pris
Susanne Norén & Ultimate Giant Elegant Fred (Jack)
221105, Borås BK, spår, startklass, 180,5 p, plac 1, uppfl.
AGILITY
Reidar Gröndahl & Kalimeras Enzo The Charmer (Enzo)
220219, Genevad, hopp klass 2, plac 2, pinne
220306, Genevad, hopp klass 2, plac 2, pinne
220507, Kind BK, hopp klass 2, plac 1, pinne
220507, Kind BK, hopp klass 2, plac 1, pinne
220604, Götene BK, hopp klass 2, plac 2, pinne
220604, Götene BK, hopp klass 2, plac 1, pinne
Matilda Odenhjälm & Your Choice Why Not Take Me (Milou)
220507, Kind BK, hopp klass 2, plac 2, pinne, uppfl
221016, Hundskolorna Skövde, hopp 3, plac 2, SM-pinne
221016, Hundskolorna Skövde, hopp 3, plac 3, 0 fel
Matilda Odenhjälm & Lojocas If Shes Not the One (Leah)
220521, Halmstad BK, hopp klass 2, plac 2, pinne
220813, Agilitykompaniet Vara, hopp klass 2, plac 1, pinne
220813, Agilitykompaniet Vara, hopp klass 2, plac 3
220813, Agilitykompaniet Vara, agility klass 1, plac 1
221105, Ulricehamns BK, agility klass 1, plac 1, pinne
RALLYLYDNAD
Lotta Hägglund & Eye Dog Glen Keith (Ki)
220205, Värnamo BK, nybörjarklass, 100 p, plac 1/27, max RLD N
220415, Ulricehamns BK, fortsättningsklass, 100 p, plac 1/33, max
220415, Ulricehamns BK, fortsättningsklass, 92 p, plac 5/33, kvalificerande
220710, Ulricehamns BK, avancerad klass, 96 p, plac 1/24, kvalificerande
220910, Kind BK, avancerad klass, 83 p, plac 2/16, kvalificerande
221001, Ulricehamns BK, avancerad klass, 85 p, plac 5/25, kvalificerande, RLD A
221001, Ulricehamns BK, avancerad klass, 93 p, plac 4/23, kvalificerande
221204, Marks BK, mästarklass, 95 p, plac 9/24, CERT
Helena Lindqvist Torén & Faksimil Beatrice Aurore
220415, Ulricehamns BK, fortsättningsklass, 77 p. plac 13/33, kvalificerande
220415, Ulricehamns BK, fortsättningsklass, 93 p, plac 4/33, kvalificerande
220501, Kungsbacka BK, fortsättningsklass, 83 p, plac 4/20, kvalificierande, RLD F
221008, Marks BK, avancerad klass, 86 p, plac 6, kvalificerande
Johanna Lisshammar & Dirty South´s Raindrop Of Cheyenne (Wildah)
220416, Ulricehamns BK, nybörjarklass, 94 p, kvalificerande
220416, Ulricehamns BK, nybörjarklass, 92 p, kvalificerande
220511, Lerums BK, nybörjarklass, 81 p, kvalificerande, RLD N
220511, Lerums BK, nybörjarklass, 84 p, kvalificerande
221001, Ulricehamns BK, fortsättningsklass, 96 p, plac 3, kvalificerande
221008, Marks BK, fortsättningsklass, 98 p, plac 3, kvalificerande
221008, Marks BK, fortsättningsklass, 88 p, plac 3, kvalificerande, RLD F
Maria Fredman & Applejacks Black Ice
220416, Ulricehamns BK, nybörjarklass, 97 p, plac 4/22, kvalificerande, RLD N
220416, Ulricehamns BK, nybörjarklass, 95 p, plac 2/22, kvalificerande
220606, Ulricehamns BK, fortsättningsklass, 77 p, kvalificerande
220710, Ulricehamns BK, fortsättningsklass, 84 p, kvalificerande
221001, Ulricehamns BK, fortsättningsklass, 81 p, RLD F
Sanna Gosch Tapper & Rippåsens Ascot
220505, Alingsås BK, fortsättningsklass, 97 p, plac 3, kvalificerande, RLD F
220522, Tomtens BHK, fortsättningsklass, 96 p, plac 3, kvalificerande
220522, Tomens BHK, fortsättningsklass, 75 p, kvalificerande
Sanna Gosch Tapper & Rippåsens Pixie
220522, Tomtens BHK, nybörjarklass, 85 p, plac 5, kvalificerande
220522, Tomtens BHK, nybörjarklass, 83 p, plac 3, kvalificerande
220709, Ulricehamns BK, nybörjarklass, 92 p, plac 5, kvalificerande, RLD N
Merja Johansson & Lapinlunas Williruusu (Riina)
220820, Marks BK, mästarklass, 91 p, plac 12, cert
220827, Ulricehamns BK, mästarklass, 98 p, plac 7, cert, RLD M, SE RALLYCH
Barbro Wiktorsson & Hinnared’s Kanoxå
220820, Marks BK, mästarklass, 93 p, cert
Johanna Lisshammar & Ojoys I Can (Molly)
220618, Herrljunga BK, nybörjarklass, 80 p, kvalificerande
Rebecka Svensson & Charlescroft rack ‘n’ ruin
220906, Torslanda Öckerö BK, nybörjarklass, 75 p, kvalificerande, RLD N
220910, Forserum BK, nybörarklass, 70 p, kvalificerande
220910, Forserum BK, nybörarklass, 83 p, kvalificerande
Linn Lisshammar & Ojoys I Can (Molly)
220416, Ulricehamns BK, nybörjarklass, 56 p
220416, Ulricehamns BK, nybörjarklass, 39 p
220511, Lerums BK, nybörjarklass, 68 p
220511, Lerums BK, nybörjarklass, 29 p
Rebecka Svensson & Deming’s Tiny Dancer
220924, Tomtens BK, nybörjarklass, 75 p, kvalificerande, RLD N
Susanne Klug & Ultimate Giant Connery (Grimm)
221001, Ulricehamns BK, fortsättningsklass, 86 p, plac 7, kvalificerande
Matilda Odenhjälm & Your Choice Why Not Take Me (Milou)
221008, Marks BK, fortsättningsklass, 96 p, plac 4, kvalificerande
221008, Marks BK, fortsättningsklass, 87 p, plac 4, kvalificerande
Matilda Odenhjälm & Lojocas If Shes Not the One (Leah)
221008, Marks BK, avancerad klass, 94 p, plac 3, kvalificerande
Monica Schultz & Mandylike’s Tweet (Tess)
220416, Ulricehamns BK, nybörjarklass, 87 p, plac 9, kvalificerande
220416, Ulricehamns BK, nybörjarklass, 86 p, plac 8, kvalificerande
220511, Lerums BK, nybörjarklass, 92 p, plac 4, kvalificerande, RLD N
220511, Lerums BK, nybörjarklass, 89 p, plac 6, kvalificerande
220606, Ulricehamns BK, fortsättningsklass, 85 p, plac 8, kvalificerande
220710, Ulricehamns BK, fortsättningsklass, 81 p, plac 12, kvalificerande
220710, Ulricehamns BK, fortsättningsklass, 85 p, plac 6, kvalificerande RLD F
ÖVRIGT
Utställning
Susanne Norén & Ultimate Giant Elegant Fred (Jack)
220827, Lysekil, ökl, exc, CK
Jakt
Monica Schultz & Mandylike’s Tweet (Tess)
220903, SSRK Västra Fathult, jaktprov workingtest, nybörjarklass, 85 p, uppfl
221004, SSRK Västra Götene, jaktprov B, nybörjarklass, excellent
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013