Medl. resultat

Medlemmars officiella tävlingsresultat 2019
BRUKS
Emma Edvardsson & Daenerys Black Monster (Daeny)
190406, Falbygdens BK, hkl spår, 512,25 p, plac 2, uppfl
190511, Kind BK, ekl spår, 563,25 p, plac 6, certp.
Lisa Åström & Cat
190606, Skövde BK, akl spår, 196 p, uppfl
LYDNAD
Alexandra Sindell & Sjövallarens Argo (Skott)
190127, Värnamo, klass 3, 266 p, 1:a pris
190203, GMBK, klass 3, 265,5 p, 1:a pris
190331, Linköping, klass 3, 269,5 p, 1:a pris
190406, Vara-Grästorp, klass 3, 241 p, 2:a pris
190407,  Nässjö, klass 3, 274 p, 1:a pris
Emma Edvardsson & Daenerys Black Monster (Daeny)
190504, Kind BK, klass 3, 267,5 p, plac 1, 1:a pris
AGILITY
Reidar Gröndahl & Rocky
190106, Klippan, hopp klass 2, plac 4, pinne
190117, Halmstad, agility klass 2, plac 2, pinne, uppfl
Marianne Knutsson & Jorstorparens Echoes of Love (Asta)
190106, Klippan, hopp klass 2, plac 4, pinne
190117, Halmstad, agility klass 2, plac 4, pinne
190503, Smålandsstenar, agility klass 2, plac 1, pinne
190504, Partille, agility klass 2, plac 2, pinne
190509, Härryda, agility klass 2, plac 1, pinne
190509, Härryda, agility klass 2, plac 2, pinne, AGD 2
190615, Höganäs, agilityklass 2, plac 3, pinne
Susanne Klug & Lappforsens Fudge
190119, Smålandsstenar, hoppklass 1, plac 2/19, pinne
Lisa Åström & Chezzay’s Nice N’Easy (Ice)
190512, Härryda Hundarena, agility klass 3, plac 1, SM-pinne
Matilda Odenhjälm & Your Choice Why Not Take me
190612, Härryda Hundarena, hoppklass 1, plac 2, pinne
190616, Borås BK, hoppklass 1, plac 2, pinne
RALLYLYDNAD
Barbro Wiktorsson & J Hinnared’s Kanoxå
190202, Ulricehamns BK, nybörjarklass, 94 p, plac 6, RLD N
190414, Skillingaryd-Attila BK, fortsättningsklass, 88 p, kvalificerande
190414, Skillingaryd-Attila BK, fortsättningsklass, 100 p (max), plac 1/26
Lotta Hägglund & Cafayos A-Amaroo
190504, Kind BK, nybörjarklass, 80 p, plac 5, kvalificerande
190505, Ulricehamns BK, nybörjarklass, 91 p, plac 2 kvalificerande
ÖVRIGT
Nosework
Utställning
Jakt
 
 
2018
2017
2016
2015
2014
2013