Tävlingsekipage

Här redovisas aktiva tävlingsekipage som tävlar för Kind BK.

Har du korrigeringar, kompletteringar eller rent av inte finns med alls? Skicka ett mail till webmaster@kindbk.com med uppgifter om dig och hunden, hundens meriter samt en högupplöst bild så ordnar vi så att du kommer med.

Alexandra Sindell & Sjövallarens Argo (Skott)
Bruks Uppfl lägre
Lydnad SE LCh
Kval SM Lydnad 2018
Kval SM Lydnad 2019
Övrigt Gk vallhund
Anna_Grappa
Anna Gustavsson & Krokasmedens Grappa
Bruks Sök: gk hkl
Lydnad 1:a pris klass 2
Anne_Sango_300px
Anne Svensson & Maråsens Sango
Bruks Spår: gk lkl
Annelie_Amaya_300px
Annelie Nilsson & Lojocas Amaya
Bruks Spår: gk hkl
Lydnad LP 2
Rallylydnad RLDN
RLDF
Övrigt
Nosework
2 x diplom klass 1
Barbro Wiktorsson &
J Hinnareds Kanoxå
Rallylydnad RLD N
RLD F
Övrigt Retrieverjakt B-prov:
1:a pris NKL Workingtest C-prov:
kvalificerad till ÖKL

 

Camilla_Like_300
Camilla Nilsson & Leringens Ice Miira (Like)
Lydnad LP 1
LP 2
LP 3
SE LCH
Bruks uppfl hkl
Rallylydnad RLDN
RLDF
RLDA
SE RallyCH
Övrigt
Nosework
3 x diplom kl 1, uppfl
Cissi_Turbo_300px
Cecilia Rydäng & Svarthalls Turbo
Bruks Uppfl lkl
Lydnad 1:a pris klass II (gamla)
Clary_Boss_300px
Clary Kulneff & Festival’s Euhemeros (Boss)
Lydnad 1:a pris klass 1 (gamla)
Emelie_Ki_300
Emelie Wickström & Eye Dog Glen Keith (Ki)
Bruks Uppfl till lkl
Lydnad LP I
LP II
LP III
SE LCh
NM 2015 plac 5
VM  2016 plac 12
SM 2016 plac 9
NM 2016 plac 9
SM-kval 2017, plac 2
SM-final 2017, plac 9
VM 2017, plac 90
Agility Agilityklass 2
Övrigt Klubbmästare agility 2014
Klubbmästare lydnad 2014
Klubbmästare lydnad 2017
Klubbmästare i lydnad 2018
Emma_Ozzy_300-px
Emma Edvardsson & Aussie Kullens Zeus
Lydnad LP III
1:a pris elitklass
1:a pris klass 3 (nya)
Övrigt Klubbmästare rallylydnad 2017
Emma Edvarsson &
Daenerys Black Monster (Daeny)
Bruks Certp, ekl spår
Lydnad LD Startklass
LD 1
LD2
SE LCH
Övrigt Klubbmästare bruks 2017
Henrik_Vinna
Henrik Persson & Råbäckens L-Vinna
Bruks Spår gk hkl
Övrigt Klubbmästare bruks 2015
Jaqueline Rappéll & Elsa
Lydnad 1:a pris klass 1 (gamla)
Rallylydnad RLDN
Agility Hoppklass 1
Agilityklass 1

 

Johanna Malm & Kustmarken’s Dora (Axsa)
Bruks Uppfl lkl
Lydnad 2×1:a pris klass I (gamla)
Startklass gk
Rallylydnad RLDN
Övrigt Klubbmästare lydnad 2016
Bistro
Jessica Lidén & Kottens Bistro
Bruks Spår gk hkl
Lisa Åström & Cat
Bruks
Uppfl lägre klass
Lydnad
LD Startklass
LD klass 1
Övrigt NW1 Diplom

 

Lisa Åström & Dumle
Lydnad LD Startklass
2×1:a pris klass 1
Rallylydnad RLD N
RLD F
RLD A
RLD M
Agility Hoppklass 1, 3 pinnar
Agilityklass 1, 3 pinnar
Hoppklass 2, 1 pinne
Övrigt Viltspår
gk anlagsprov
1:a pris öklNose work
2 x diplomi NW 1 (TSM)
Lisa Åström & Chezzay’s Nice N’Easy
Agility AgHD1
AgD1
AgHD2
Agility 3 cert
Hopp 3 cert
Övrigt SE UCH
Lotta_Karlsson
Lotta Hägglund & Öresunds Onyx (Karlsson)
Bruks Spår gk hkl
Sök gk lkl
Lydnad LP 2
Rallylydnad RLDN
RLDF
RLDA
Lotta Hägglund & A-Amaroo (Maro)
Bruks Uppfl hkl spår
Lydnad Uppfl klass 2
Rallylydnad
2 x kvalresultat nybörjarklass
Övrigt
Klubbmästare i rallylydnad 2018
Malin_Mega
Malin Boström &
Vallée des Voconces Gossypium (Mega)
Lydnad Klass I (gamla)
Rallylydnad Nybörjarklass gk
Freestyle Klass 1
Marianne Knutsson &
Jorstorparens Echoes of love (Asta)
Agility AGD 1
AGD 2
Uppfl klass 3, hopp och agility
Marianne Knutsson &
Trollborder Ville Vinbär
Agility Agility 3
Hopp 3
Övrigt Klubbmästare agility 2013
Klubbmästare i agility 2017

 

Matilda Odenhjälm &
Your Choice Why Not Take Me (Milou)
Agility AGHD1
Hopp klass 2
Agility klass 1

 

 

Monica_Doris_300px
Monica Schulz &
Mandylikes Yet to Strike (Doris)
Bruks Gk elitklass spår
Övrigt Klubbmästare bruks
2013, 2014, 2016
Reidar_Rocky_300px
Reidar Gröndahl &
Jazz On The Rocks (Rocky)
Agility Hoppklass 3
Agilityklass 3
Sofia_Spike_300px
Sofia Persson &
Wildandmagics Amazing Spike
Bruks Uppfl till lkl
Lydnad LP I
1:a pris klass II
Rallylydnad RLD N
Övrigt Klubbmästare rally 2014
Susanne_Fudge_300px
Susanne Klug & Lappforsens Fudge
Lydnad 2 x 1:a pris, klass I (gamla)
Rallylydnad RLDN
RLDF
RLDA
Therese_Dunder
Therese Ekström & Krokasmedens Dunder
Bruks Uppfl hkl spår
Lydnad klass III 1:a pris  (gamla)
Övrigt Klubbmästare lydnad 2012
Torbjorn_X_man
Torbjörn Johnsson & Hinnared’s Xman
Bruks SE RPCH
SE SPCH
SE SÖKCH
Lydnad 2×1:a pris klass III (gamla)
Övrigt SM & NM 2008 (rapport)
Klubbmästare bruks 2010
SM-guld 2011 (rapport)
SM-guld 2012 (rapport)
SM-brons 2013 (spår)
NM silver 2011 (rapport)
SM 2016 plac 4 (sök)

 

Åsa Åsegård &
Ärteplättens Kit And Caboodle (Solo)
Lydnad Diplom startklass